KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12994353
nr 1299 4353
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 50/50, etsning och handkolorering. Motivet: 11x7,5 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:03:50
3/1 01:22:08
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund